Udržujte své tělo “COOL”!

 PROČ SE OCHLAZOVAT???

 

Proč je ochlazování organismu nezbytné?

Všichni vlastní nepromokavou bundu, kabát, v každém domě najdete oblečení pro chladnější období. Ale jen málo lidí používá oblečení, aby je ochránilo před horkem.

Není to zvláštní?

Chystáte se skočit do vody, když je opravdu horko? Dáváte si studenou sprchu? Nebo si svlékneš své oblečení? V mnoha případech to není možné. Když jste například v kanceláři nebo hrajete golf, tenis, jdete si zaběhat, jste na festivalu, sedíte na pláži nebo pracujete v továrně?

Chcete pokračovat v tom, co děláte, chcete se cítit komfortně a udržet svůj výkon, zůstat v bezpečí, abyste se nepřehřívali a dokázali se koncentrovat na to co děláte? Chlazení je za těchto okolností zásadní.

Jak reaguje tělo na teplo?

Normální teplota těla je 37-38 °C. Při zahřátí v důsledku fyzické aktivity nebo okolního tepla reaguje tělo zvýšením krevního průtoku na povrch pokožky. Začnete se potit. Jak se pot odpaří, tělo se ochladí.
Čím víc se potíte, tím více musí vaše tělo pracovat. Energie se stále více zaměřuje na proces ochlazování. Což znamená, že ostatní oblasti se budou muset vypořádat s menším množstvím energie.

Jaké jsou důsledky, když vaše tělo ohrožuje rostoucí teplota?

Při zahřátí se vaše tělo začne potit. Ve většině případů to bude postačující, ale pokud je vaše tělo vystaveno teplu po delší časový úsek nebo při zvyšující se teplotě, dochází k následujícímu:

 • Potíte se a transpirace se zvýší, Vaše oblečení se namočí
 • Vaše tepová frekvence se zvýší
 • Začínáte se cítit nepříjemně
 • Budete unaveni
 • Vaše tělo se dostane do stresu
 • Ztrácíte koncentraci (až 40%)
 • Budete nervózní
 • Budete mít bolesti hlavy
 • Vaše schopnost reagovat se zpomaluje, což může způsobit nebezpečné situace

Při vystavení příliš dlouhému teplu se může stát následující:

 • Vaše svaly se dostanou do křečí
 • Nebudete se schopni soustředit
 • Ztratíte vědomí
 • A ještě hůř ……

Proces, při kterém bojuje náš organismus s teplem, se nazývá “tepelný stres”. Tomuto stresu je snadné se vyhnout díky ochlazování, tak proč našemu organismu nepomoci a neulehčit mu to? Cítit se příjemně, podat lepší výkon a zůstat v bezpečí.

Chladicí produkty pomáhají vyhnout se “tepelnému stresu”

Ale dělají i víc!

Budete schopni podat stejný výkon na jaký jste zvyklý, avšak po delší dobu. Budete si užívat to co děláte, po delší čas. Ale je tu i víc.

U profesionálních sportovců se výkon zvýší až o 10%. Na amatérské úrovni ještě více. Tyto informace se nemusejí zdát ohromující, ale rozdíl ve výkonu mezi nejlepšími sportovci je jen 1-2%. Což může být ten rozdíl, proto abyste byli na prvním místě a ne na druhém. To je také důvod, proč mnoho špičkových sportovců a dokonce i světových šampiónů používá chladicí produkty INUTEQ.

Na amatérské úrovni Vám tyto produkty pomohou trénovat delší čas. To znamená více opakování a možnost delšího či efektivnějšího tréninku, větší nárůst svalové hmoty a větší ztrátu hmotnosti.

A … … chlazení Vám také pomůže k rychlejší regeneraci.

Při využití chladicích produktů se zlepší Vaše pracovní produktivita. Budete se cítit méně unaveni nebo příjemně(pot) a v rizikovém prostředích, zůstanete ve větším bezpečí.

Jsou chladicí produkty vlhké?

Ano i ne. Některé z produktů jsou suché, takže vaše oblečení a kůže zůstanou také suché. A některé produkty se aktivují namočením do vodě. Následně jsou trochu vlhké, ale Vaše oblečení zůstane suché. Nedá se to srovnat například s mokrým ručníkem, který způsobí, že vaše oblečení po kontaktu s ním bude mokré. Ve chvíli kdy nevyužijete chladicí vestu, bude Vaše oblečení mnohem více mokré od potu.

Který chladící produkt je vhodný pro mou situaci?

Všechny produkty Vám pomohou se zchladit. Set na zápěstí ochladí vaše zápěstí a pomáhá v méně fyzicky náročných situacích, kšiltovka Headcool Power je ideální pro outdoorové aktivity, golf, festivaly a plachtění. Řada Bodycool Pro je naším nejúčinnějším chladicím oděvem, které používají například hasiči, policisté a pracovníci na stavbách.