PROČ ZVOLIT BEET-IT?


Oběhový systém

 • zvýšení průtoku krve
 • větší okysličení svalů
 • snížení krevního tlaku

Vytrvalost, síla a rychlost

 • přírodní stimulant
 • zvýšení vytrvalosti a síly
 • zlepšení reakčního času

Regenerace

 • urychlení regenerace
 • oddálení svalové únavy
 • snížení tvorby kyseliny mléčné

PROČ ŠŤÁVA Z ČERVENÉ ŘEPY?

Lidé již od pradávna používají šťávu z červené řepy k léčbě: chudokrevnosti, jater, ledvin, lymfatického oběhu, únavě, očí, kožních problémů, detoxikaci. Šťáva z červené řepy je silný antioxidant a má protizánětlivé účinky.

V poslední době je o červené řepě hodně slyšet. Důvodem jsou nedávné studie, které ukázaly, že denní konzumace této šťávy snižuje spotřebu kyslíku při cvičení a zvyšuje efektivitu při vysoko intenzivních cvičeních. A co vlastně šťáva z červené řepy obsahuje, že má tyto účinky? Hypotézou vědců jsou nitráty. Je známo, že řepová šťáva obsahuje vysokou koncentraci nitrátů, o kterých víme, že způsobují vasodilataci neboli schopnost cév rozšířit se a tím zvýšit průtok krve. V současné době je tato šťáva využívána atlety ke zlepšení výkonu.

PŘÍRODNÍ SÍLA NITRÁTŮ

Nitráty jsou látky, které se běžně vyskytují ve vysokém množství ve šťávě z červené řepy. Nitráty a enzymy ze slin na sebe vzájemně působí, vznikají nitrity a vstupují do oběhového systému. Jako odpověď na požadavky organismu se nitrity přemění na oxid dusnatý (NO).

OXID DUSNATÝ ZPŮSOBUJE VAZODILATACI (NOBELOVA CENA ZA MEDICÍNU 1998):

Zvyšuje průtok krve

Okysličuje svalstvo

Zlepšuje vytrvalost a reakční čas

Urychluje regeneraci

Snižuje tvorbu kyseliny mléčné

Snižuje krevní tlak

PŘÍNOS PRO SPORTOVNÍ VÝKON

Výzkumný institut Williama Harveyho a univerzita v Exeteru demonstrovala, jaký dramatický účinek má Beet It na zlepšení výdrže pomocí lepší využitelnosti kyslíku. Tyto benefity vyvstávají přímo ze zvýšené úrovně oxidu dusnatého. Produkty Beet It Sport jsou přírodní cestou jak zvýšit hladinu oxidu dusnatého v krvi.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

BEET IT SPORT SHOT

 • jeden shot 1-12 hodin před sportovním výkonem
 • vhodné konzumovat na snídani nebo 30-60min před tréninkem

BEET IT SPORT FLAPJACK

 • rychlá snídaně, svačina nebo doplnění energie během dlouhých tréninků
 • vhodné kombinovat se sportovními shoty

PLNÍCÍ FÁZE PŘED ZÁVODEM NEBO SOUTĚŽÍ

PODLOŽENO VĚDECKÝM VÝZKUMEM

Značka Beet It Sport se velmi rychle upevnila ve světě sportu. Nyní je favorizovaná u mnoha elitních sportovců a týmů a další ji přichází na chuť. Od roku 2007 dodáváme naše šťávy a koncentráty do mnoha výzkumných institucí a univerzit. Výzkum, zaměřující se na benefity z nitrátů ve stravě, začal profesor Andy Jones z univerzity v Exeteru.

Výzkum využívá náš koncentrát z červené řepy a je prováděn na mnoha institucích po celém světě. V poslední době vznikají studie, které testují také náš Beet It Flapjack. Důvodem, proč jsou naše produkty testovány v těchto studiích je obsah přírodních nitrátů (400mg). Jsme pyšní, že máme takový vztah s předními vědci a profesory jako je profesor Andy Jones a to je také jeden z důvodů, proč svět elitního sportu věří, že produkty Beet It splňují naše tvrzení. Pro podporu výzkumu byly vytvořeny placebo Beet It shoty, které jsou bez obsahu nitrátů a jsou prakticky k nerozeznání od klasických koncentrovaných shotů. Díky tomuto, je opravdu možné zjistit účinky našich produktů, a naopak vyvrátit že se jedná pouze o placebo efekt.

Informed Sport je program zabezpečování kvality pro sportovní výživové produkty, dodavatele do sportovního výživového odvětví a zařízení vyrábějící suplementy. Tento program dosvědčuje, že všechny výživové suplementy a ingredience, které nesou logo Informed-Sport, byly testovány na zakázané látky světovou sportovní antidopingovou laboratoří LGC. Atleti si mohou dohledat veškeré suplementy, které tímto přísným procesem testování prošly.

VÝSLEDKY VÝZKUMŮ

Beet It Sport je pyšný, že zásobuje svými shoty více než 200 nutričních, zdravotních a sportovních vědeckých výzkumů a univerzit po celém světě.

Rozsáhlé výzkumy jsou také prováděny v USA, Švédsku, Číně, Holandsku, České Republice a jiných státech. Jsou to velice zajímavé studie, které se snaží pokrýt veškeré možné výhody, které plynou ze suplementace nitráty z koncentrované šťávy červené řepy.

NĚKTERÉ VYBRANÉ STUDIE:

“Jeden Beet It Sport shot denně, po dobu jednoho týdne zvyšuje submaximální vytrvalostní výkon a snižuje krevní tlak u starších pacientů se srdečními chorobami. ”

“One Week of Daily Dosing With Beetroot Juice Improves Submaximal Endurance and Blood Pressure in Older Patients With Heart Failure”


Journal of the American College of Cardiology (Únor 2016)

Wake Forest Baptist Medical Center – Joel Eggebeen, MS, Daniel B. Kim-Shapiro, PhD a kol.

Suplementace nitrátů ve stravě snižuje spotřebu kyslíku u výkonů o nízké intenzitě a zvyšuje toleranci k vysoké intenzitě cvičení.”

“Dietary nitrate supplementation reduces the O2 cost of low-intensity exercise and enhances tolerance to high-intensity exercise in humans”


Journal of Applied Physiology 107: 1144–1155, 2009 (Srpen 2009)

Oddělení Sportovních a Zdravotních věd, University of Exeter – Andrew M. Jones a kol.

“Suplementace nitrátů ve stravě zvyšuje u lidí efektivnost svalové kontrakce během cviků zapojujících extenzory kolene.”

“Dietary nitrate supplementation enhances muscle contractile efficiency during knee-extensor exercise in humans”


Journal of Applied Physiology 109: 135-148 (2010)

Oddělení Sportovních a Zdravotních věd, University of Exeter – Andrew M. Jones a kol.

“Nitráty ve stravě zlepšují sprinterské výkony a kognitivní funkce během delšího intervalového cvičení.”

“Dietary nitrate improves sprint performance and cognitive function during prolonged intermittent exercise”


European Journal of Applied Physiology (April 2015)

Oddělení Sportovních a Zdravotních věd, University of Exeter – Andrew M. Jones a kol.

“Účinky nitrátů na výkon během vysoko intenzivních cvičení. ”

“Effects of nitrate on the power-duration relationship for severe-intensity exercise”


Applied Science 0195-9131/13/4509-1798/0

Kelly et al.

“Suplementace nitrátů ve stravě snižuje spotřebu kyslíku při chůzi a běhu – placebem kontrolovaná studie.”

“Dietary nitrate supplementation reduces the O2 cost of walking and running – a placebo controlled study”


Journal of Applied Physiology (Listopad 2010)

Oddělení Sportovních a Zdravotních věd, University of Exeter – Andrew M. Jones a kol.

BEET IT JAKO REVOLUCE VE SPORTU

Počínaje olympijskými hrami v Londýně 2012, se Beet It stal významnou součástí před-tréninkové a před-závodní přípravy elitních atletů. Naše produkty jsou využívány v současné době atlety jakéhokoliv zaměření. Od rugby po veslování, od cyklistiky po běžecké lyžování, od rychlobruslení po hokej, od kulturistiky po basketbal, od triatlonu po atletické disciplíny a mnoho dalších, což znamená, že fialová revoluce je zde! Obzvláště jsme hrdými dodavateli do spousty předních mezinárodních rugby týmů, fotbalových týmů, britských a mezinárodních olympijských týmů a také cyklistických týmů UCI world tour.

CO ŘÍKAJÍ SPORTOVCI O PRODUKTECH BEET IT?

Skvelý prirodzený zdroj nitrátov, ktorý mi dodáva viac kyslíku do svalov a citeľne umožňuje posúvať hranice svojho výkonu do nových výšin.

— Erik Tóth (crossfit)

Výborný doplněk stravy na přírodní bázi, který jsme využili v náročné přípravě na Mistrovství světa v dráhové cyklistice, které se uskutečnilo v Londýně roku 2016.

— Dukla Brno (dráhová cyklistika)

Beet It jsem vyzkoušel už v listopadu 2015, kdy jsem dostal první vzorky na test a musím říct, že jsem byl maximálně spokojený. Menší únava, kvalitní soustředění a skvělá regenerace! Beet It doporučuji všem, co mají chuť sportovat a zlepšovat své výkony!

— Jakub Lukašík (MTB – XCO)